Babeczki i kwiaty od ludowców dla kobiet w województwie świętokrzyskim
7 marca 2017
Dzień Kobiet w regionie na zdjęciach
9 marca 2017

Życzę kobietom, aby twardo stały przy swoich poglądach – mówi Agata Binkowska

– Kobieta do męskiego świata polityki wnosi  bardzo dużo istotnych cech, które potem przekładają się na lepsze efekty pracy oraz wymierne rezultaty – mówi Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, sekretarz Zarządu Powiatowego PSL w Końskich, która od 25 lat jest związana z działalnością w samorządzie.

 
–   Te kobiety, z którymi  ja współpracuję wyróżniają się otwartością, pracowitością, konsekwencją, świetnym zorganizowaniem. Zresztą to jest podstawa, aby osiągnąć  równe proporcje między życiem rodzinnym, a zawodowym. Życie rodzinne u kobiet jest bardziej wyraziste. Mężczyzna może pozwolić sobie na to, że czas zorganizuje wyłącznie na życie zawodowe, lub dla siebie, kobieta, która ma dzieci już nie. Jesteśmy emocjonalnie związane z domem rodzinnym – dodaje i  podkreśla obecną rolę kobiet,  Polek, które się mocno integrują , głośno mówią czego chcą oraz na co się nie zgadzają.

– Z całą odpowiedzialnością podpisuję się pod  społecznym protestem, który w naszym rozumieniu ogranicza naszą wolność osobistą. Zawsze byłam przeciwna temu, żeby wolność kobiety wiązać w pęta, w których ona nie bardzo się widzi i nie umie funkcjonować. Każdy człowiek ma prawo do wolności. Cieszę się, że ten protest wychodzi poza granice kraju, że kobiety mocno manifestują i pokazują co je boli – mówi.

A na pytanie czego życzy kobietom odpowiada:  – Żeby stały twardo przy swoich poglądach, i nie dały sobie wmówić, że są mniejszą wartością społeczną. Życzę im wolności ducha, słowa, zachowań, wyznania.