Adam Jarubas Prezes ZW PSL w rozmowie z Onet.pl
3 lutego 2021
Nowa Radna PSL w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
3 lutego 2021

Zmiana w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Mieczysław Sas zrezygnował z mandatu radnego sejmiku województwa świętokrzyskiego.  Jego miejsce w regionalnym parlamencie zajęła Bogusława Wypych, radna wojewódzka z ramienia PSL w poprzedniej kadencji.

Mieczysław Sas ma 79 lat. Mieszka w Busku-Zdroju. Wykształcenie zawodowe – mechaniczne. Jest właścicielem Zakładu Metalowo-Kotlarskiego Sas – obecnie jednej z największych firm w województwie. Współzałożyciel i aktywny członek Stowarzyszenia Gospodarna Gmina Busko-Zdrój. Wiceprezes Izby Rzemieślniczej w Kielcach. Był radnym trzech kadencji w buskim samorządzie. Filantrop i społecznik. Mandat radnego sejmiku województwa świętokrzyskiego pełnił od 2010 roku. Zasiadał w klubie radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Jednak na początku 2021 roku postanowił zakończyć misję w regionalnym parlamencie. Dlaczego? – Musiałem, bo mam chorą żonę. Muszę się nią opiekować. Dlatego nie mam na tyle czasu, by dobrze wypełniać mandat. Każdy, który podejmuje się czegoś, powinien robić to rzetelne i dobrze. Niestety, nie mam czasu na to, by jeździć na spotkania… – mówi Mieczysław Sas.

Jak dodaje, wiele energii wciąż poświęca aktywności biznesowej. – Mam dużo roboty w zakładzie. Wszystko osobiście nadzoruję. W firmie funkcjonuje zespół wspaniałych ludzi, z którymi bardzo dobrze się współpracuje, dlatego posiadamy w ofercie dobre produkty, które wprowadzamy do sprzedaży – podkreśla Mieczysław Sas.

Co uznaje za swój największy sukces jako radnego sejmiku? – Budowa drogi wojewódzkiej z Buska do Krakowa, budowa obwodnicy Zbludowic oraz powstanie hospicjum. Wiele spraw się udało – mówi Mieczysław Sas.

– To wzór samorządowca, przekochany człowiek, wielki donator, działacz charytatywny, człowiek, który nie odmawia pomocy nikomu, nawet w prywatnych sprawach dotyczących kosztów leczenia. Ludzie go kochają za empatię, zaangażowanie. Jest honorowym obywatelem Buska. O tym, jak jest odbierany przez ludzi, świadczy poparcie, jakie zdobywał w wyborach w zasadzie bez kampanii. Nie zabiegał o to, ustępował miejsca, a zawsze zdobywał kilka mocnych tysięcy głosów. To strata dla sejmiku. Będzie nam go bardzo brakować, ale mamy nadzieję, że będzie służył radą, włączał się w inicjatywy służące Ponidziu – mówi europoseł Adam Jarubas, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w Świętokrzyskiem.

Źródło: Echo dnia

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/mieczyslaw-sas-zrezygnowal-z-mandatu-radnego-sejmiku-wojewodztwa-swietokrzyskiego-wzor-samorzadowca-przekochany-czlowiek-wielki/ar/c1-15409881?fbclid=IwAR0oSOKT7gGEyKZzs9Ec5Jsxs2a_0zr1Iijf2iDRQg5RIgH0WiJo6Jqs31E

Rozmawiał redaktor Paweł Więcek