Uroczystości w Opatowie, spotkanie z sadownikami i zuchami – prezes PSL w regionie – video, zdjęcia
29 maja 2017
Domagamy się pomocy dla poszkodowanych sadowników
31 maja 2017

Wystawa koni zimnokrwistych w Ożarowie

Około 40 koni zaprezentowało się w niedzielę podczas VIII Świętokrzyskiego Młodzieżowego Czempionatu Koni Ras Zimnokrwistych, który odbył się w Ożarowie. Najlepszym koniem konkursu okazał się ogier Serock, którego właścicielem jest Jacek Pawlica z Romanówki, gmina Dwikozy.


Wśród koni najlepszą grupą były klacze 2-letnie, były najbardziej wyrównane w typie, najlepiej zaprezentowane, odpowiednio odchowane, odpowiednio rozwinięte. Drugą grupą były ogiery 2-letnie, grupa najliczniejsza, bo było 18 ogierów. Spośród ogierów zostały wybrane na tegoroczne jesienne aukcje, które odbędą się na przełomie września i października. Najlepszym koniem pokazu i najlepszym ogierem okazał się ogier 2-letni Serock. Kolejna grupą były ogierki roczne i najmniej liczną była grupa klaczek rocznych.

– W sumie dobry czempionat, gratulacje dla hodowców – powiedział przewodniczący komisji konkursowej Wiesław Niewiński. – Część koni było wyhodowanych na terenie województwa świętokrzyskiego, część kupiona w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim.

Puchary i dyplomy wręczali: poseł na Sejm Kazimierz Kotowski, powiatowy lekarz weterynarii Bogusław Mąka, Okręgowego Związku Hodowców Koni w Kielcach, Robert Jedliczka prezes Kieleckiego Związku Jedliczki wręczali puchary i dyplomy.

Burmistrz Marcin Majcher podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli we wspaniałej imprezie. Z zadowoleniem mówił o tym, że czempionat po raz drugi odbył się w Ożarowie. Prezes Robert Jedliczka chwalil gminę za bardzo dobrą współpracę w organizacji czempionatu