Paczka dla kombatanta
31 maja 2017
Wojewódzkie Święto Ludowe – Włoszczowa 2017 – galeria zdjęć
5 czerwca 2017

Wybudują nową szkołę w Łopusznie

To największy tego typu projekt w województwie świętokrzyskim: 7 tysięcy metrów z halą sportową o wartości 15 milionów złotych „Rozwój infrastruktury edukacyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie poprzez budowę obiektu i zakup wyposażenia”. Podpisano preumowy na realizację projektu. – Uczestniczymy w historycznym wydarzeniu, w którym za sprawą Starostwa Powiatowego w Kielcach, Urzędu Marszałkowskiego i dzięki środkom, które udało się zabezpieczyć, za dwa lata w tym miejscu powstanie nowoczesna szkoła o najwyższych standardach – mówił Piotr Żołądek.

Obecna siedziba Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 mieści się w pałacu rodu Dobieckich, który budowany był w latach 1897-1905. Obiekt na podstawie decyzji sądu musi zostać oddany spadkobiercom. Uroczyste podpisanie umów odbyło się w miejscu powstania nowej szkoły, na działce, której właścicielem jest powiat kielecki.

Dziś podpisujemy preumowy na tę jakże ważną inwestycję, budowę nowoczesnego, potężnego obiektu, o powierzchni użytkowej 7 tys. m kw. Na realizację przedsięwzięcia, udało się uzyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości blisko 12 mln zł – mówił Michał Godowski.