Umowa na budowę obwodnicy Kazimierzy Wielkiej podpisana
20 lipca 2017
henry-be-239191-1-1200x480
Adam Jarubas na blogu: Prawdziwe oblicze prezesa
20 lipca 2017

„Wolne Sądy” – protest opozycji

Protest

Gdy PIS podporządkowuje sobie sądy w Polsce nikt nie może być obojętny zapraszamy wszystkich na Protest Opozycji pod nazwą „Wolne Sądy”, który odbędzie się w dniu 20.07.2017 r. od godziny 20:00 pod pomnikiem księdza Jerzego Popiełuszki w Kielcach.

Celem protestu jest wyrażenie sprzeciwu na proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany w sądownictwie oraz żądanie złożenia przez Prezydenta Andrzeja Dudę weta do trzech ustaw o systemie sądownictwa. Protest będzie miał formę manifestacji i marszu. Uczestnicy zgromadzenia zbiorą się pod pomnikiem księdza Jerzego Popiełuszki (Jana Pawła II 1 w Kielcach), a następnie przejdą pod budynek Sądu Okręgowego w Kielcach na ulicy Seminaryjskiej. Program zgromadzenia przewiduje: Przemówienia, złożenie wieńców pod pomnikiem księdza Jerzego Popiełuszki, przemarsz pod budynek Sądu Okręgowego gdzie nastąpi zapalenie świec w ramach ogólnopolskiej akcji Łańcuch Światła, odśpiewany zostanie hymn oraz nastąpią przemówienia.

W proteście udział wezmą przedstawiciele opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej między innymi Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Komitet Obrony Demokracji, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Nowoczesna, Razem. Szef Świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej Paweł Zalewski oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas zapraszają do udziału w proteście wszystkich mieszkańców, inne organizacje polityczne i społeczne a także zwracają się do wszystkich tych, dla których demokracja i trójpodział władzy w Polsce są wartością nadrzędną i nie zgadzają się na chaos i upartyjnienie sądownictwa. Jutro tysiące Polaków w wielu miastach wyjdzie o tej porze na ulice, razem stworzymy wspólnotę, która przywróci Polsce szacunek dla prawa. Prosimy uczestników protestu o nie używanie emblematów i znaków swoich organizacji oraz zabranie ze sobą świec.