Odnawiają świętokrzyską wieś
8 sierpnia 2017
Święta Plonów w województwie świętokrzyskim
14 sierpnia 2017

Włoszczowa: remonty dróg i chodników oraz termomodernizacja szkół

We Włoszczowie za ponad 3 mln zł zostanie wykonana termomodernizacja w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 i 2 we Włoszczowie, w Szkole Podstawowej w Czarncy oraz w Zespole Placówek Oświatowych w Kurzelowie i tamtejszym przedszkolu samorządowym.

Projekt dotyczy termomodernizacji wraz z modernizacją instalacji grzewczej oraz modernizacji oświetlenia wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej, instalacji indywidualnych liczników ciepła, termostatów i zaworów podpionowych w pięciu budynkach użyteczności publicznej.

Inwestycja stanowi kontynuację realizowanych dotychczas projektów, mających na celu poprawę stanu technicznego i podniesienie efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej.

Gmina otrzymała dotację z działania 3.3 Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym Regionalnego Programu Operacyjnego WŚ na lata 2014 – 2020, dla projektów realizowanych w zakresie głębokiej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej.

Kolejnymi, istotnymi dla mieszkańców realizowanymi inwestycjami będą remonty dróg i chodników. Chodniki zostaną naprawione w mieście przy ulicach Żeromskiego, Niecałej, Wigury, w Nieznanowicach i Kuzkach. Gmina rozbuduje parking przy ul. Konopnickiej (nazywany za kościołem, ponieważ sąsiaduje z Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin). Zostanie wyremontowana też droga wewnętrzna przy ul. Brożka oraz na Jamskie.

We wrześniu rozpoczną się remonty dróg w Bebelnie Kolonii, Łachowie, Rząbcu, Włoszczowie (osiedle Tartak), Zastawie w Czarncy, na włoszczowskim osiedlu Armii Krajowej. Będzie też remont chodnika i drogi osiedlowej przy bloku nr 8 na osiedlu Broniewskiego. Modernizacji doczeka się także ul. Brożka w Kurzelowie.