Adam Jarubas w miesięczniku „Powiat Włoszczowski”
22 lutego 2017
PiS ograbiło samorządy z pieniędzy na inwestycje sportowe
22 lutego 2017

Wielkie plany w powiecie kazimierskim – zobacz video

Powiat kazimierski planuje budowę pierwszego w Polsce całorocznego odkrytego basenu termalnego z wodą mineralną. W taki sposób zostaną wykorzystane odkryte wody siarczkowe i termalne w powiecie, który dysponuje tym naturalnym bogactwem.

 

NOWE WYZWANIE – NOWE INWESTYCJE XXI WIEKU W POWIECIE KAZIMIERSKIM.Powiat planuje budowę pierwszego w Polsce całorocznego odkrytego basenu termalnego z wodą mineralną. W ramach planowanej inwestycji chcemy:1. Doprowadzić rurociągiem wodę z odwiertu w Cudzynowicach do Kazimierzy Wielkiej.2. Wykonać odwiert zatłaczający, który pozwoli na odebranie ciepła i wykorzystanie go do ogrzewania między innymi wody w basenie termalnym i powstanie zakładu geotermalnego o mocy cieplnej 2 MW – „Geotermia Kazimierska” 3. Dobudować do istniejącego basenu, całoroczną odkrytą nieckę basenową z wodą siarczkową o temperaturze 38 C.Koszt planowanej inwestycji przewidziany jest na około 10 mln zł. i może zostać dofinansowany w 85% ze środków UE.Wykorzystanie odkrytych wód siarczkowych i termalnych w naszym powiecie jest obecnie dużym wyzwaniem oraz priorytetem. Wyjątkowy skład chemiczny i temperatura tej wody daje ogromne możliwości rozwoju naszego regionu. W najbliższych dniach zostanie złożony wniosek o dofinansowanie tej inwestycji, która może być zrealizowana już w przeciągu 2-3 lat. Do współpracy w tym zakresie Powiat zaprosił również Gminę Kazimierza Wielka. Wspólna budowa przez obydwa samorządy odkrytego basenu siarczkowego z ciepłą wodą będzie początkiem powstania przyszłego uzdrowiska w Kazimierzy Wielkiej

Opublikowany przez Michał Bucki na 21 lutego 2017

W ramach planowanej inwestycji powiat zamierza:

1. Doprowadzić rurociągiem wodę z odwiertu w Cudzynowicach do Kazimierzy Wielkiej.
2. Wykonać odwiert zatłaczający, który pozwoli na odebranie ciepła i wykorzystanie go do ogrzewania między innymi wody w basenie termalnym i powstanie zakładu geotermalnego o mocy cieplnej 2 MW – „Geotermia Kazimierska”
3. Dobudować do istniejącego basenu, całoroczną odkrytą nieckę basenową z wodą siarczkową o temperaturze 38 C.

Koszt planowanej inwestycji przewidziany jest na około 10 mln zł. i może zostać dofinansowany w 85% ze środków UE.

Wyjątkowy skład chemiczny i temperatura tej wody daje ogromne możliwości rozwoju regionu.
W najbliższych dniach zostanie złożony wniosek o dofinansowanie tej inwestycji, która może być zrealizowana już w przeciągu 2-3 lat.

Do współpracy w tym zakresie powiat zaprosił również Gminę Kazimierza Wielka. Wspólna budowa przez obydwa samorządy odkrytego basenu siarczkowego z ciepłą wodą będzie początkiem powstania przyszłego uzdrowiska w Kazimierzy Wielkiej