Nasiona rzeżuchy dla mieszkańców Gminy Górno
26 marca 2018
Wesołych Świąt Wielkanocnych – Video
28 marca 2018

„Wielkanocnie bliscy” – spotkanie członków i sympatyków PSL

Dla każdego z nas są dni ważne i dni ważniejsze. Pewnie bez problemu moglibyśmy wymienić te, które są istotne, mają w sobie coś szczególnego i wpływają na nas pozytywnie. „Wielkanocnie bliscy” – pod takim hasłem odbyło się wielkanocne spotkanie członków i sympatyków PSL.

Święta Wielkanocne to właśnie ten niezwykły czas. Czas refleksji i zadumy, wspólnego przeżywania największej i najważniejszej tajemnicy wiary. To także czas ogromnej nadziei i radości z odradzającego się życia. Czas spotkań w gronie przyjaciół, najbliższych. Tych, których cenimy, szanujemy.

Świętowanie sprawia, że odrywamy się choć na kilka godzin od zabieganego życia, nie myślimy o przeszłości, czy przyszłości, tylko żyjemy „tu i teraz”. Cieszymy się chwilą, która trwa. Chodzi o to, by po prostu się spotkać, by radować się wspólną obecnością. To czas i przestrzeń na opowiadanie o sobie i wsłuchiwanie się w siebie nawzajem. Wszystko toczy się w wolniejszym rytmie. Jest to bardzo odświeżające w relacjach międzyludzkich. A ludzie, którzy umieją i lubią świętować są zazwyczaj bardziej optymistycznie nastawieni do świata.

Serdecznie dziękuję za to, że byliśmy razem budując naszą wyjątkową wspólnotę.

Katarzyna Perdzyńska-Zarzeczny