Poseł Kazimierz Kotowski o korzyściach partnerstwa rządu z samorządem powiatowym – video
24 maja 2017
Wystawa koni zimnokrwistych w Ożarowie
30 maja 2017

Uroczystości w Opatowie, spotkanie z sadownikami i zuchami – prezes PSL w regionie – video, zdjęcia

27 maja prezes Polskie Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz przebywał w województwie świętokrzyskim. Wizytę rozpoczął od Opatowa, gdzie wspólnie z wiceprezesem organizacji Adamem Jarubasem i ponad 500 mieszkańcami oddali hołd Żołnierzom Batalionów Chłopskich.


Był też czas na wspólne spotkanie i rozmowy. Ludowcy pokreślili rolę kobiet.

– W ruchu ludowym kobiety zawsze zajmują wyjątkowe miejsce! Bez zaangażowania kobiet w naszym życiu: rodzinie, sferze społecznej i politycznej nie można odnieść sukcesu – mówił Adam Jarubas, który razem z prezesem wręczali każdej z Pań białe oraz czerwone róże.

– Udało nam się również spotkać z zuchami i ich rodzicami na pikniku w Zochcinku. Budujące, gdy na naszych oczach rośnie młode pokolenie patriotów i społeczników. Super było Was poznać, dziękuję!
Z kolei w Skotnikach odwiedziliśmy strażaków ochotników z Osp Skotniki – wielki szacunek za Waszą służbę! Zaś z sadownikami szukaliśmy rozwiązanie tej katastrofalnej sytuacji, w której znaleźli się przez Jurgiela. Nie odpuścimy i będziemy walczyć w Warszawie o odszkodowania dla Was. Macie nasze słowo – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Spotkanie z sadownikami w Gminie Samborzec k. Sandomierza. Władysław Kosiniak Kamysz : "Potrzebne sa natychmiastowe odszkodowania, prosto szacowane dla polskich rodzin, rodzin rolnikow!"

Opublikowany przez Adam Jarubas na 27 maja 2017

 

Prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz w Opatowie. Przemówienie przed pomnikiem Batalionów Chłopskich.

Opublikowany przez Adam Jarubas na 27 maja 2017