Spotkanie świąteczno-noworoczne PSL – relacja
9 stycznia 2023
Przekazanie miniatury pomnika W. Witosa
23 stycznia 2023

Uczciwa Polska – spotkanie w Kielcach

„Uczciwa Polska” czyli trzy projekty dotyczące Polski na pokolenia!Władysław Kosiniak-Kamysz
Rusza zbiórka podpisów 🖋pod inicjatywą Uczciwa Polska.
Uczciwa Polska to cała filozofia. Rozwiązujemy najważniejsze problemy: problem demografii, dostępu do mieszkania, problem osób starszych i ich samotnego życia, problem osób ciężko pracujących i wyzyskiwanych dzisiaj przez państwo
Własny kąt🏚
Bez konkretnych rozwiązań nie zadbamy o dobry start dla młodych. Wymaga tego od nas sytuacja demograficzna i głos młodego pokolenia. Dostrzegamy ich potrzeby. Dlatego wychodzimy z programem Własny Kąt.
— Nisko oprocentowany kredyt, 1,5 proc. w Banku Gospodarstwa Krajowego. Wkład własny 100 tys. na zakup mieszkania na rynku pierwotnym lub wtórnym, lub początek budowy domu — Władysław Kosiniak-Kamysz.
Praca, która się opłaca⚖️💶
— Uczciwa Polska to państwo, które nie zabiera, jak ktoś ciężko pracuje, tylko zostawia mu więcej za tę ciężką pracę. Państwo nie pobierze podatków i składek od dodatkowej pracy czy nadgodzin.
Dziedziczenie emerytur👩‍❤️‍💋‍👨
Sytuacja seniorów staje się coraz trudniejsza. Wielu z nich samotnie zmaga się ze swoimi problemami. Musimy ich wesprzeć. Stąd nasza propozycja dziedziczenia emerytur współmałżonka.
— Nie może być tak, że wdowa zostaje z emeryturą 1500 zł po śmierci swojego męża. Ona powinna dostać całą najwyższą emeryturę, którą jedno ze współmałżonków pobierało i 50 proc. drugiej. To jest uczciwa Polska, uczciwe państwo i uczciwy plan na przyszłość dla pokoleń.
PSL wychodzi także z propozycją polityczną dla środowisk demokratycznych.
— Dużo się mówi o tym, na ilu listach pójdziemy. I nie chodzi dzisiaj o to, żeby była jedna lista. Chodzi o to, żeby była jedna strategia, jeden cel, jeden plan i jeden pomysł na to, jak później zagospodarować energię Polaków, którą wyzwolimy i jak przeprowadzić reformy po zdobyciu rządów.