Spotkanie integracyjne „Między nami kobietami”
17 kwietnia 2018
Nowa droga połączy Tumlin – Zacisze oraz Tumlin – Węgle
19 kwietnia 2018

Tworzą obywatelski projekt „Emerytura bez podatku” by pomóc emerytom i rencistom (video, zdjęcia z konferencji)

Ludowcy chcą pomóc emerytom i rencistom. Zbierają podpisy i chcą założyć projekt obywatelski „Emerytura bez podatku”. – Tworzymy komitet obywatelski, do którego zapraszamy nie tylko seniorów, ale wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego – mówił wiceprezes PSL Adam Jarubas 18 kwietnia na konferencji PSL ZW w Kielcach z udziałem przedstawicieli seniorów w regionie.

– Najpierw chcemy zebrać minimum tysiąc podpisów, które są potrzebne do powołania komitetu inicjatywnego. Podpisy złożymy u Marszałka w Sejmie. W ciągu dwóch tygodni powinna być decyzja o zatwierdzeniu inicjatywy i uruchomieniu projektu obywatelskiego, w ramach którego wyjdziemy na ulice i będziemy zbierać podpisy – mówił Adam Jarubas.

Przypomnijmy, że PSL konsekwentnie walczy z PiS-em o podwyższenie świadczeń dla emerytów i rencistów. Pierwsze kroki w tej sprawie zostały podjęte już w kwietniu 2017 r. Jednak zaledwie dwa miesiące później PiS odrzucił projekt ludowców. Pomysł PSL ponownie wrócił do Sejmu w grudniu ubiegłego roku. Niestety, ale i tym razem politycy PiS opowiedzieli się przeciwko seniorom. Klub Prawa i Sprawiedliwości postanowił odrzucić projekt już w pierwszym czytaniu.