Wspólnie sadzimy drzewa #DrzewoDlaPolski – Video
17 marca 2017
Największe targi rolnicze w Polsce z kolejnym rekordem – galeria zdjęć
20 marca 2017

Jerzy Stępień: Jeśli się kwestionuje Trybunał Konstytucyjny, to zawiesza się Konstytucję

 – Jeśli się kwestionuje Trybunał Konstytucyjny, to zawiesza się Konstytucję – mówił profesor Jerzy Stępień 17 marca w Jędrzejowie,  który w swoim przemówieniu zaznaczył ważną rolę samorządu.  – Samorząd to wolność. A wolność zawdzięczamy polskim robotnikom. My wszyscy jesteśmy jej beneficjentami – dodał.

– Monteskiusz napisał, że władza, która nie ma hamulców zagarnia coraz większe przestrzenie i nigdy się nie zatrzyma – mówił profesor Jerzy Stępień, urodzony w Staszowie polski prawnik i polityk, senator I i II kadencji (1989–1993), wiceminister spraw wewnętrznych i administracji (1997–1999), sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, a w latach 2006–2008 prezes TK. Od 2016 prezes Instytutu Lecha Wałęsy.

Spotkanie w Jędrzejowie na zaproszenie starosty Edmunda Kaczmarka zostało zorganizowane jako sprzeciw na działania władzy centralnej.

Działania władzy centralnej uderzają w obywateli , ponieważ ograniczają kompetencje samorządom.  Jako środowiska samorządowe protestujemy przeciwko takiej wizji rozwoju kraju, która marginalizuje środowiska lokalne– mówił marszałek Adam Jarubas.

Poseł PSL Krystian Jarubas: – Samorząd to wolności. A dziś widzimy chęć centralizacji kraju. Ja mam obawy, że może dojść do tego, że prezes Kaczyński będzie decydował kto zostanie sołtysem na wsi – komentuje poseł Krystian Jarubas.