Jarubas: Nie dla antyreformy edukacji
15 grudnia 2016
O 10 latach szefowania samorządowi województwa
15 grudnia 2016

Spotkanie opłatkowe z dziećmi ze Stowarzyszenia Tacy Sami

Dzieci ze Stowarzyszenia Tacy Sami oraz z Przedszkola Promyk uczestniczyły w spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w Pałacyku Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z prezentami przybył prezydent miasta Jarosław Górczyński.

– Takie spotkania mają dla dzieci ogromne znaczenie, także dla ich rodziców – powiedziała Joanna Francuz, prezes Stowarzyszenia Tacy Sami na Rzecz Osób i Dzieci Niepełnosprawnych. – Dzieci czują się tutaj jak w domu, są dopieszczone, zadowolone, co widać po ich uśmiechach na buziach. Wszystko im smakuje, nie narzekają. Przychodzą do nas z wielką przyjemnością.

W spotkaniu uczestniczyło około 180 osób. Prezydent Jarosław Górczyński przybył z licznymi prezentami, słodyczami, kalendarzami na nowy rok. Najbardziej imprezę wspomogła Maria Adamczyk, prezes Stowarzyszenia Świętokrzyski Bank Żywności, skąd pochodziło wszystko, co znalazło się na stołach. Dla dzieci zostały przygotowane maskotki, tradycyjne potrawy. Dużą pomoc udzieliło Stowarzyszenie Dam i Kawalerów Orderu św. Stanisława z prezes Ireną Tarnowską, która udostępniła wszystkim salę w pałacyku. Przedszkole Promyk zaprezentowało spektakl z tradycyjną szopką wigilijną.

Ksiądz Czesław Wala, twórca sanktuarium w Kałkowie, podziękował Stowarzyszeniu Tacy Sami za 25 lat pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. – Ten okres przypomina wielką prawdę, że tam, gdzie się daje miłość, autentycznie prawdziwą, otwarte serce skierowane ku człowiekowi, szczególnie człowiekowi niepełnosprawnemu, tam rodzi się prawdziwe Boże Narodzenie – powiedział.