My sadzimy drzewa, a oni wycinają
10 kwietnia 2017
Świętokrzyska Karta Seniora jako element srebrnej gospodarki
11 kwietnia 2017

W siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej

Przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego PSL w Kielcach na czele z wiceszefem organizacji Adamem Jarubasem w 7 rocznicę katastrofy smoleńskiej uczcili pamięć 96 osób, które 10 kwietnia 2010 roku zginęły w katastrofie lotniczej, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

 

Ludowcy złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową w Kielcach, która jest poświęcona 96 ofiarom katastrofy smoleńskiej. Znajduje się na murze otaczającym kielecką katedrę, w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrójca.
Na marmurowej tablicy umieszczono napis:

„PAMIĘCI 96 POLAKÓW, NA CZELE Z PREZYDENTEM RP LECHEM KACZYŃSKIM, KTÓRZY 10 KWIETNIA 2010 ROKU ZGINĘLI W KATASTROFIE LOTNICZEJ POD SMOLEŃSKIEM, W DRODZE NA UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIENIA 70 ROCZNICY ZBRODNI LUDOBÓJSTWA DOKONANEJ NA POLSKICH JEŃCACH WOJENNYCH W LESIE KATYŃSKIM W 1940 ROKU.

MIESZKAŃCY ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ.”