Sandomierskie śniadanie wielkanocne
10 kwietnia 2017
W siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej
10 kwietnia 2017

My sadzimy drzewa, a oni wycinają

W powiecie kieleckim w okresie wiosennym sadzimy drzewa z troską o ekologię naszych małych ojczyzn. Ustawa, która weszła w życie wraz z początkiem 2017 roku wzbudziła wiele kontrowersji, ale także sprawiła, że w całym kraju wycinanych jest coraz więcej drzew. Polskie Stronnictwo Ludowe postanowiło rozpocząć akcję „#Drzewo dla Polski”, która ma być odpowiedzią na masową wycinkę drzew.

Rodzinne sadzenie drzew odbyło się w Bielinach, nieopodal Zespół Szkół Samorządowych Gimnazjum im. Jana Pawła II. Drzewka z inicjatywy Artura Armaty – Prezesa Zarządu Gminnego zasadzili członkowie i sympatycy Koła Polskiego Stronnictwa Ludowego w Bielinach: Anita Armata, Joanna Paluch z synem Adasiem, Marta Agatowska oraz Katarzyna i Mariusz Kolasa. Inicjatywa sadzenia #Drzewa dla Polski zakończyła się wspólnym ogniskiem.

W ramach protestu przeciwko ustawie dot. wycinki drzew ministra środowiska – Jana Szyszko, Forum Młodych Ludowców z udziałem Damiana Żelaznego – Prezesa FML Powiatu Kieleckiego zasadziło drzewka na terenie gminy Sitkówka-Nowiny.

Zarząd Gminny PSL w Górnie zasadził drzewka z inicjatywy Adama Żebrowskiego – Prezesa Zarządu Gminnego wraz z Anetą Dudzik, Arturem Biskup, Jackiem Mazurczakiem oraz Szymonem Mazurczakiem.


W gminie Miedziana Góra odbyło się posadzenie drzew przy placu zabaw w Ćmińsku. W przedsięwzięciu wraz z mieszkańcami udział wzięli m.in.: Beata Oczkowicz – dyrektor Biura Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji UM WŚ, Zdzisław Zapała – Prezes Zarządu Gminnego PSL Miedziana Góra, Ireneusz Żak – Prezes Zarządu Powiatowego OSP.

Natomiast w gminie Pierzchnica drzewka zostały wsadzone na placu gminnym przy altanie obok placu zabaw na Błoniu w Pierzchnicy. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Monika Pawlik – Prezes Zarządu Gminnego PSL w Pierzchnicy, Maria Łopatowska – Przewodnicząca Rady Gminy, Stanisław Strąk – Wójt Gminy Pierzchnica oraz Janusz Stęplowski – Wiceprezesa Zarządu Gminnego PSL w Pierzchnicy.

W Kielcach drzewko zasadził wraz z rodziną Konrad Jantarski – sekretarz Koła nr 1 PSL w Kielcach. Kto jak kto, ale dzieciaki najbardziej cieszyły się i z sadzenia drzewka i z tego, że mogą wziąć udział w akcji #Drzewo dla Polski.

Ludowcy z powiatu kieleckiego popierają pomysł sadzenia drzew, jest to piękna akcja istotnie ważna dla ekologii. W okresie wiosennym organizacje gminne Polskiego Stronnictwa Ludowego z powiatu kieleckiego będą kontynuować akcję „#Drzewo dla Polski”, na przekór masowej wycince drzew w całej Polsce, która jest efektem wejścia nieprzemyślanej ustawy.

 

Artur Armata