Nowa przewodnia siła
11 lipca 2017
Mord na mieszkańcach Michniowa miał osłabić aktywizację oddziałów zbrojnych, które znajdowały oparcie niemal we wszystkich wsiach Kielecczyzny
13 lipca 2017

Ruszyła budowa obwodnicy Staszowa

Droga o długości 5 kilometrów, z czterema skrzyżowaniami, 4 przęsłowym mostem, chodnikami i ścieżkami rowerowymi ma być gotowa na koniec 2018 roku. Mowa o długo oczekiwanej inwestycji – obwodnicy Staszowa, której budowa się rozpoczęła.

GALERIA ZDJĘĆ

 

– W 2010 roku zostało podpisane porozumienie na zrealizowanie inwestycji. Po licznych debatach i konsultacjach społecznych udało się dotrzeć do obecnego momentu za co wszystkim serdecznie dziękuję – mówił Michał Skotnicki, starosta staszowski oraz szef Zarządu Powiatowego PSL w Staszowie.
Obwodnica połączy trzy drogi wojewódzkie: nr 765 – Osiek-Staszów-Chmielnik, 757 – Stopnica-Staszów i 764 – Staszów-Raków-Kielce.

Nowy ślad jezdni rozpocznie się rondem na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Targową, na wysokości stacji PKP kolejnym rondem przetnie się z drogą na Stopnic.

Kolejne dwa zupełnie nowe skrzyżowania okrężne zbudowane zostaną na przecięciu nowej obwodnicy z trasą na Chmielnik, tuż przed Oględowem, i trasą na Raków-Kielce, za Radzikowem, koło placówki Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

W ramach inwestycji zostanie zbudowany most, który będzie przecinał rzekę Czarną. Długość całego budowanego odcinka drogi wynosi 4,87 km, a szerokość – 7 metrów.

Inwestycja realizowana jest w systemie ,,zaprojektuj i zbuduj. Wartość zadania „ Budowa Systemu Obwodnicowego m. Staszów DW Nr 764” to 19 667 000 zł (brutto). Wykonawcą robót będzie PRI „FART” Spółka z o. o z siedzibą w Kielcach. Termin realizacji to 30.10.2018 r.