PSL chce likwidacji abonamentu RTV
15 marca 2017
Prezes PSL w województwie świętokrzyskim
17 marca 2017

Ruszają remonty dróg powiatowych

Wkrótce ruszą bieżące remonty, czyli łatanie ubytków, nierówności n drogach w powiecie kieleckim. – Zakończenie remontów planowane jest na 16 czerwca – powiedział Paweł Gratka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kielcach.

 

 

Dyrektor dodał, iż kilka dni temu PZD w Kielcach z firmą „Fart” podpisał umowę na dostarczenie tzw. zimnej masy.

To nie koniec dobrych wieści z Powiatowego Zarządu Dróg. – Trwa postępowanie przetargowe na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Wojciechów – Dębno o długości 590 metrów. Kolejne przetargi będziemy ogłaszać po najbliższej sesji powiatu – dodał dyrektor.

Przygotowywane są też porozumienia z samorządami gminnymi na koszenie poboczy przy drogach powiatowych. Chodzi o gminy: Morawica, Daleszyce, Bodzentyn, Masłów, Łopuszno, Chęciny i Sitkówka – Nowiny. – Są to gminy położone najdalej od obwodów drogowych. Dojazd naszego sprzętu zajmuje sporo czasu i jest to po prostu nieekonomiczne. Gminy, które nie będą zainteresowane współpracą, ścinkę poboczy zlecimy firmom zewnętrznym – dodał dyrektor.

Z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji powiat otrzymał promesę na realizację zadania: przebudowa ulicy Żeromskiego na terenie Miasta i Gminy Morawica. – W tej chwili jesteśmy na etapie ogłoszenia przetargu – dodał Paweł Gratka. – Kolejne zadanie, które chcemy zrealizować z pieniędzy ministerialnych to przebudowa mostu w Barczy. Na to zadanie złożyliśmy wniosek. Chociaż nie mamy jeszcze odpowiedzi, to jesteśmy dobrej myśli.

– Te gminy, które w zeszłym roku przejęły od powiatu wykaszanie poboczy, wywiązywały się i nadal są zainteresowane współpracą z nami – dodał Józef Szczepańczyk, członek Zarządu Powiatu w Kielcach. – Prowadzimy też prace nad opracowaniem nowej organizacji ruchu na drogach powiatowych. Obecnie czekamy na pisma z gmin, które mają nam przedłożyć projekty organizacji ruchu na drogach gminnych – dodał.