Wojewódzkie Święto Ludowe – (galeria zdjęć, video)
21 maja 2018
Emerytura bez podatku – zbieramy podpisy
29 maja 2018

Rowerowy rajd Wincentego Witosa z Kielc do Wierzchosławic

Stowarzyszenie „Tradycja i Nowoczesność” w partnerstwie z Forum Młodych Ludowców Województwa Świętokrzyskiego serdecznie zaprasza w dniach 30.06 –01.07.2018 roku na dwudniowy rowerowy rajd Wincentego Witosa z Kielc do Wierzchosławic.

 

To już III edycja Rajdu z inicjatywy, która zrodziła się w głowie młodych ludzi zrzeszonych w Forum Młodych Ludowców Województwa Świętokrzyskiego i działających w Stowarzyszeniu „Tradycja i Nowoczesność” w grudniu 2015 roku. Jej głównym celem jest popularyzacja sylwetki Wincentego Witosa, zasłużonego Polaka, męża stanu.

Na malowniczej trasie ponad 100 kilometrowego rajdu znajdą się nie tylko atrakcje powiatu kieleckiego. Cykliści będą mogli poznać parki krajobrazowe Ponidzia, a także bogactwo unikatowych zabytków architektury drewnianej Ziemi Tarnowskiej.

Cykliści do przejechania mają dystans około 120 km z Kielc do Wierzchosławic z noclegiem w Nowym Korczynie podzielony na trzy etapy.

– Po drodze będziemy zwiedzać najciekawsze miejsca powiatu kieleckiego, buskiego oraz zmieni tarnowskiej, przeprawimy się promem przez Wisłę i Dunajec oraz złożymy wieńce w pod pomnikiem upamiętniającym manifestację chłopów z 1933r w Piasku Wielkim i w Wierzchosławicach przy grobie Wincentego Witosa.

Nie zwlekaj z decyzją, spędź przyjemnie długi czerwcowo-lipcowy weekend i już dziś zapisz się na III Rowerowy Rajd Witosa na stronie www.rajdwitosa.pl w zakładce „Zapisz się”!

Organizatorem Inicjatywy jest Stowarzyszenie „Tradycja i Nowoczesność” i Forum Młodych Ludowców Województwa Świętokrzyskiego.

Patronat nad wydarzeniem objęli:
Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego,
Michał Godowski – Starosta Powiatu Kieleckiego,
Paweł Zagaja – Wójt Gminy Nowy Korczyn,
Piotr Żołądek – Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Kielcach.