Ludowcy wybiorą projekt pomnika Wincentego Witosa
16 października 2017
Liczymy na trzecią wygraną z rzędu – prezes ludowców o wyborach samorządowych
18 października 2017

Projekt artysty z Końskich zwyciężył w konkursie na budowę pomnika Witosa

Zarząd Wojewódzki PSL w Kielcach zdecydował o wyborze projektu pomnika Wincentego Witosa, który w 2018 roku zostanie wybudowany w centrum Kielc. Wygrał projekt artysty z Końskich Michała Pronobisa. – Proponowana postać Witosa jest bardzo realistyczna, pokazuje siłę, dumę, poczucie, pewności siebie – mówił profesor Stefan Pastuszka, przewodniczący Sądu Konkursowego, który podczas sobotnich obrad wskazał rekomendacje prac.

 

Michał Pronobis urodzony 29 września 1981 roku w Końskich w 2001 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach o profilu: snycerstwo artystyczne w Pracowni Rzeźby prof. Józefa Sobczyńskiego.

Studnia odbył na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie w 2007r. uzyskał dyplom w Pracowni Rzeźby prof. Bogusza Salwińskiego, za który dostał medal od Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Brał udział w organizowanych konkursach, plenerach i wystawach. Jest autorem wielu pomników oraz popiersi. Należy do Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy w Kielcach.

Więcej o artyście – http://michalpronobis.aq.pl/