Wladyslaw Kosiniak Kamysz
„Nie jesteśmy bezsilni”
25 lipca 2017
PSL zajmie się reformą sądownictwa
28 lipca 2017

Prace nad pomnikiem Wincentego Witosa

Trwają prace nad przygotowaniem projektu pomnika Wincentego Witosa, który stanie przy skrzyżowaniu ulic Al. IX Wieków Kielc oraz Bodzentyńskiej. Do konkursu zamkniętego zgłosiło się trzech artystów rzeźbiarzy.

Z inicjatywą budowy pomnika wystąpiło Stowarzyszenie Tradycja i Nowoczesność. Budowa pomnika ma być wyrazem sprawiedliwości dziejowej, upamiętnienia zasług nie tylko Wincentego Witosa, ale i całego ruchu ludowego. Trudno wyobrazić sobie rozwój Ziemi Świętokrzyskiej bez ludowców, którzy bronili Ziemi Kieleckiej i pracowali na jej rzecz.

Pomnik ma zostać odsłonięty 11 listopada 2018 roku, w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Komitet jego budowy Komitet uruchomił rachunek bankowy, na który również można dokonywać wpłat celem wsparcia inicjatywy:
BOŚ BANK: 50 1540 1014 2005 7321 5275 0002

Jak mówi w rozmowie z Echem dnia Józef Szczepańczyk, sekretarz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Wincentego Witosa, trzech artystów rzeźbiarzy zajmuje się obecnie przygotowaniem projektu.

– Jest to konkurs zamknięty, wysłaliśmy oferty do pięciu artystów rzeźbiarzy, trzech odpowiedziało, że są zainteresowani przygotowaniem projektu. Są to Paweł Pietrusiński, Michał Pronobis i Józef Opala. Czekamy na prace do końca września – mówi Józef Szczepańczyk.

Więcej można przeczytać na łamach Echo Dnia.