100 lat niepodległej Polski – Wincenty Witos trzykrotny premier Rzeczypospolitej – wystawa
23 stycznia 2018
Ewelina Bień w programie TVP Kielce „Bez Demagogii”
24 stycznia 2018

Pomoc dla Mateuszka – przekaż 1%

Mateusz cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, wodogłowie pokrwotoczne oraz szereg innych schorzeń wynikających ze skrajnego wcześniactwa, komplikacji poporodowych, jak również przebytego zapalenia opon mózgowych.

 

Jest dzieckiem całkowicie niesamodzielnym, wymagającym opieki 24 godziny na dobę. Nie chodzi, nie siedzi, nie załatwia się samodzielnie. Karmiony jest pozajelitowo poprzez gastrostomię.

Jego rehabilitacja jest i będzie długotrwała, jednak na szczęście przynosi ona również efekty.

Dotychczas wszystkie niezbędne koszty pokrywali samodzielnie rodzice, radząc sobie z tym najlepiej jak potrafili. Jednak teraz koszty przewyższają ich możliwości finansowe, a niektóre z dostępnych form rehabilitacji nie są w ogóle dla nich osiągalne.

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o możliwość przekazania 1% podatku na rehabilitację i dalszy rozwój Mateusza.     Zobacz  Jak możesz pomóc

Istnieje również możliwość przekazania darowizny, którą każdy darczyńca ma możliwość odliczyć od podatku.

– Będę wdzięczna za każdą wpłatę na rzecz mojego syna, wierzę że Mateusz stanie już niedługo na nogi i będzie mógł się cieszyć życiem! Im więcej rehabilitacji otrzyma jako dziecko, tym lepiej będzie funkcjonować w przyszłości – pisze Katarzyna Krężel.