Skutki reformy oświaty im nie straszne. Powiat buski szykuje nową bazę dla uczniów
21 listopada 2017
Kolejna misiowa akcja
24 listopada 2017

Pluszaki dla małych pacjentów szpitalika

Mały, duży, kolorowy, z kokardą, czy w kubraczku, symbol łagodności, opiekuńczości, pocieszenia w trudnych chwilach, nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa – oto on – Pluszowy Miś. W przededniu Światowego Dnia Pluszowego Misia, Panie z Koła Gminnego PSL Miedziana Góra zorganizowały zbiórkę pluszaków i przekazały do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii im. Władysława Buszkowskiego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Ponad 300 pluszowych misiów trafi do rąk małych pacjentów i tym samym umili im pobyt w szpitalu. Joanna Mokwińska, Ewa Piotrowska-Szpara, Magdalena Michta, Magdalena Kumor, Karolina Grochowina, Anna Żak, Ewa Żak – To dzięki Wam to się zadziało!

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przydatność misia w życiu dziecka potwierdzają także służby medyczne, na co dzień pracujące z dziećmi chorymi, lub takimi, które uległy wypadkom. Miś staje się wtedy, misiem do zadań specjalnych, to apteczka pierwszej pomocy psychologicznej. Miś jest potrzebny dzieciom, ponieważ ma pozytywny wpływ na łagodzenie skutków stresu.