Inwestują w edukację i aktywizację osób dorosłych
16 lutego 2018
Maciej Rataj – Marszałek Sejmu II RP. Konferencja naukowa PSL
20 lutego 2018

Odszedł Stanisław Siekierski

17 lutego 2018 roku w wieku ponad 98 lat odszedł zasłużony działacz ruchu ludowego – Stanisław Siekierski, ojciec posła do Parlamentu Europejskiego dr. inż. Czesława Siekierskiego. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 24 lutego o godzinie 12 w kościele w Oleśnicy, powiecie staszowskim.

 

Stanisław Siekierski był ojcem posła do Parlamentu Europejskiego dr. inż. Czesława Siekierskiego, urodził się 25 września 1919 roku w Pieczonogach. Ukończył Szkołę Podstawową w Oleśnicy oraz Szkołę Handlową w Stopnicy.

Dalszą naukę przerwał wybuch II wojny światowej, w czasie której został zaprzysiężonym członkiem Batalionów Chłopskich i dowódcą lokalnego oddziału. Po zakończeniu wojny, oprócz pracy we własnym gospodarstwie rolnym, poświęcił się działalności w Polskim Stronnictwie Ludowym, najpierw premiera Stanisława Mikołajczyka, a następnie w Zjednoczonym Stronnictwie Ludowym oraz ponownie w odrodzonym PSL.

Przez 29 lat Stanisław Siekierski pełnił funkcję prezesa Zarządu Gminnego PSL w Oleśnicy. Był długoletnim działaczem Związku Młodzieży Wiejskiej RP „Wici”.