PiS przepchnął ustawy podczas batalii o sądy. Będą podwyżki
31 lipca 2017
Obchody Święta Czynu Chłopskiego
1 sierpnia 2017

Na odnowę świętokrzyskiej wsi

W Pińczowie oraz Czarny odbyło się podpisanie umów z gminami i organizacjami pozarządowymi w ramach konkursu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej”. Łącznie w ramach tego programu do beneficjentów trafi milion złotych.

W podpisaniu umów wzięli udział Adam Jarubas – marszałek województwa, Agata Binkowska – członek Zarządu Województwa oraz Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy.

– Wracamy do sprawdzonych wzorców sprzed kilku lat, kiedy dostrzegliśmy, że w naszych małych ojczyznach tkwi olbrzymia energia. Chcemy ją wyzwalać w postaci małych grantów dedykowanych dla stowarzyszeń, dla kół gospodyń wiejskich, orkiestr, dla wszystkich lokalnych aktywności, które powodują, że w tych małych ojczyznach żyje się lepiej. Wpłynęło do nas kilkaset aplikacji, mogliśmy dofinansować sto pięćdziesiąt. Bardzo dziękuję za te wnioski – mówił Adam Jarubas.

Dziś podpisywano umowy z gminami i organizacjami rządowymi z powiatów pińczowskiego, buskiego, staszowskiego, kazimierskiego, włoszczowskiego, jędrzejowskiego i koneckiego.