12 lipca Dniem Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej
18 września 2017
Powstanie obwodnica Włoszczowy
20 września 2017

O kompromitacji Polskiej Fundacji Narodowej oraz zmianie przepisów niekorzystnych dla rolników

– Wyrażamy sprzeciw i oburzenie działaniem Polskiej Fundacji Narodowej, której zadaniem było poprawienie wizerunku Polski na świecie. Niestety okazało się że jest ona narzędziem propagandy partii rządzącej – Prawa i Sprawiedliwości – na konferencji prasowej PSL w Kielcach Piotr Żołądek odniósł się do ostatnio głośnej afery billboardowej Polskiej Fundacji Narodowej. Na spotkaniu z dziennikarzami Andrzej Swajda omówił także wpływ zmian w ustawie o cudzoziemcach na rolników.

– To łamanie ustawy o finansowaniu partii politycznych, bezczelne okłamywanie społeczeństwa. Jednego dnia obywatelom mówi się, że kampania jest wyłącznie inicjatywą fundacji, następnego dnia, że to jednak zlecenie rządu. Nie można okłamywać ludzi – mówił Piotr Żołądek. – Wydano 19 milionów złotych na komunikaty o infantylnych treściach. A jest wiele innych, palących potrzeb, choćby skutki klęski żywiołowej, która dotknęła Polaków – mówił Piotr Żołądek.

Andrzej Swajda zwrócił uwagę na problem, który może dotknąć świętokrzyskich rolników w związku ze zmianami ustawy o cudzoziemcach.

– Pracodawcy, którzy będą zatrudniali pracowników sezonowych mają płacić podatek ok. 300 złotych miesięcznie. To niebezpieczne rozwiązanie dla naszych rolników, którzy w okresie zbiorów posiłkują się właśnie takimi pracownikami sezonowymi. To dla nich dodatkowe obciążenie, zmniejsza konkurencyjność oraz obniża dochodowość gospodarstw – mówił Andrzej Swajda.