Rolnicy skazani na dłużsżą pracę przez posłów PiS
17 listopada 2016
W obronie rolników, bo PiS skazał ich na dłuższą pracę – konferencja w Kielcach
21 listopada 2016

Nowy sprzęt dla ochotników z Czarncy

Umowę na dofinansowanie zakupu wozu pożarniczego wyposażonego w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarncy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, działania 4.1 „Przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych oraz usuwanie ich skutków” marszałek i prezes PSL w regionie Adam Jarubas podpisał z burmistrzem  Włoszczowy i prezesem Zarządu Powiatowego PSL Włoszczowa Grzegorzem Dziubkiem.

OSP w Czarncy posiada wyposażenie starsze niż 30 lat, sprzęt jest mocno wyeksploatowany, a działania ratownicze podejmuje nie tylko na terenie gminy, czy powiatu, tylko w całym województwie świętokrzyskim. Jednostka jako pierwsza udzielała pomocy na miejscu katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, uczestniczyła między innymi w akcjach przeciwpowodziowych na Wiśle, na Kamiennej.
Koszt całkowity projektu pn. „Zakup wozu pożarniczego wyposażonego w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarncy” to 855 356, 69 zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 641 517, 51 zł