henry-be-239191-1-1200x480
Adam Jarubas na blogu: Prawdziwe oblicze prezesa
20 lipca 2017
„Strażacy Kielc i ziemi kieleckiej” – książka
24 lipca 2017

Nie ma na to naszej zgody! Protest przeciw reformie sądownictwa

„Musimy być razem, bronimy obywateli, bronimy ich prawa do podstawowych wartości” – mówił Prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Kielcach, Adam Jarubas podczas protestu „Wolne Sądy” przeciwko reformie sądownictwa, zaburzającej trójpodział władzy w Polsce.

Wczoraj o godz. 20 pod pomnikiem księdza Jerzego Popiełuszki w Kielcach miał miejsce protest, którego celem było wyrażenie sprzeciwu na proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany w sądownictwie oraz żądanie złożenia przez Prezydenta Andrzeja Dudę weta do trzech ustaw o systemie sądownictwa. Protest będzie miał formę manifestacji i marszu.

Uczestnicy zgromadzenia przeszli pod budynek Sądu Okręgowego w Kielcach na ulicy Seminaryjskiej.

– Spotkaliśmy się dziś, aby zamanifestować przywiązanie do wartości, do wartości podstawowych. Nie sądziliśmy, że przyjdzie taki czas, kiedy będzie trzeba wychodzić na ulice żeby ich bronić. Przerabialiśmy już to kiedyś w PRL-u „Partia rządzi Partia sądzi” – zafundowano nam dzisiejszą ustawą, od góry do dołu podporządkowanie. Nie ma na to naszej zgody aby wyroki zapadały w gabinecie u prezesa na Nowogrodzkiej w Warszawie. Prawo i Sprawiedliwość, nie ma prawa łamać Konstytucji, nie ma prawa mówić kto jest lepszym obywatelem, kto jest lepszym patriotą, kto jest lepszym Polakiem! Obronimy KONSTYTUCJĘ! Nasza walka będzie wygrana! – mówił do zgromadzonych Adam Jarubas.

W proteście wzięły udział władze wojewódzkie Polskiego Stronnictwa Ludowego, samorządowcy, przedstawiciele instytucji kultury i nauki, ale przede wszystkim ponad tysiąc obywateli Kielc.

Galeria: