Jerzy Stępień: Jeśli się kwestionuje Trybunał Konstytucyjny, to zawiesza się Konstytucję
17 marca 2017
Kazimierz Kotowski: próby zmiany w ordynacji wyborczej nie wynikają z troski o społeczność lokalną
20 marca 2017

Największe targi rolnicze w Polsce z kolejnym rekordem – galeria zdjęć

Targi Agrotech 2017, które odbywały się w miniony weekend (17 – 19 marca) w Targach Kielce znów pobiły rekord. Według wstępnych obliczeń targi odwiedziło około 70 tysięcy gości. –  Agrotech to jedne z największych i najważniejszych targów rolniczych w Polsce. W tym roku wystawiło się 700 firm z 17 krajów świata-  mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który w piątek gościł w Kielcach. Razem z wiceprezesem ludowców Adamem Jarubasem uczestniczyli w otwarciu targów.

– Spośród 150 wystaw branży rolniczej, które odbywają się w Polsce, kielecki AGOTECH to ulubione targi polskich rolników. To nie tylko największe targi rolnicze, ale największe targi we wszystkich kategoriach w Polsce. Osobiście jestem dumny, że wystawa prezentuje poziom międzynarodowy, a nawet światowy – mówił na otwarciu wielkiej wystaw rolniczej Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

– To już dwudziesty trzeci raz, kiedy spotykamy się na targach AGROTECH, które jak żadna inna impreza pokazują w pigułce, jak rozwinęło się rolnictwo, również dzięki pracy funduszy unijnych, urzędów marszałkowskich i wszystkich instytucji rolnych, które pomagają rolnikom rozwijać w Polsce działalność. Chcąc spojrzeć na historię naszego rolnictwa w ostatnich 23 latach, wystarczy przejść przez tę edycję targów i zobaczyć czym różni się od tego, co mieliśmy kilkanaście lat temu. To pokazuje drogę naszego rolnictwa – mówił Arkadiusz Bąk, prezes Zarządu Powiatowego PSL w Ostrowcu Świętokrzyskim.  –  Jesteśmy krajem, który musi poważnie traktować rozwój rolnictwa. To ogromny element stanowiący o sile i rozwoju, co najlepiej widać na przykładzie naszego województwa. Dlatego właśnie u nas taka impreza ma sens i przyszłość – mówił Arkadiusz Bąk.