Płusa Wojciech
Nie żyje Wojciech Płusa
28 lipca 2017
PiS przepchnął ustawy podczas batalii o sądy. Będą podwyżki
31 lipca 2017

Milion złotych dla społeczności lokalnych

Ponad milion złotych trafi do siedmiu beneficjentów z województwa świętokrzyskiego w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

– To podpisanie nie jest zwykłym, administracyjnym odruchem, ale towarzyszy mu duża dawka emocji. Nasza działalność ma charakter misyjny i traktujemy ją bardzo poważnie. Cieszę się, że ten milion złotych możemy dziś przekazać na potrzeby lokalnych społeczności. Ta sfera społeczna w dzisiejszych czasach ma niezwykle ważne znaczenie. Formuła, która zakłada powierzanie im środków na swój rozwój, sprawdziła się i przeszła próbę czasu. Ogromne słowa uznania należą się lokalnym grupom działania, za sprawną pracę oraz umiejętność budowy dobrych relacji z ŚBRR-em. Dziękuję także pracownikom Biura którzy bardzo ciężko pracują, aby te środki płynęły jak najszybciej do beneficjentów – mówił do beneficjentów Piotr Żołądek podczas podpisania umów.

Poddziałanie jest objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich zostało podpisanych w Świętokrzyskim Biurze Rozwoju Regionalnego. Umowy zostały podpisane z wnioskodawcami, którzy ubiegali się o pomoc na operacje w zakresie podejmowania działalności gospodarczej, rozwijania istniejącej działalności gospodarczej, budowy lub przebudowy ogólnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej oraz projektów grantowych.