Agrotech 2017 – Video
20 marca 2017
PSL-u sposób na samorząd
27 marca 2017

Ludowcy rozdają drzewka – akcja #DrzewoDlaPolski

Ogólnopolska akcja #DrzewoDlaPolski zainicjowana przez przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego intensywnie się rozprzestrzenia. W województwie świętokrzyskim ludowcy we wtorek rozdawali sadzonki drzew mieszkańcom Kazimierzy Wielkiej i Pińczowa.

 

– Nasza akcja spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem. Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego chętnie przyjmują od nas drzewa i faktycznie je nasadzają – mówi Karol Kliś, rzecznik prasowy Zarządu Województwa Świętokrzyskiego PSL.

Świętokrzyscy ludowcy na czele z prezesem partii Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i wiceprezesem Adamem Jarubasem drzewka rozdawali także 17 marca w Jędrzejowie.

A na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Klub Radnych PSL przekazał pozostałym radnym sadzonki dębu, zachęcając aby zasadzili je w swoich lokalnych społecznościach i ponad podziałami wspólnie pracowali na rzecz ochrony środowiska oraz rozwoju województwa świętokrzyskiego.

W najbliższym czasie drzewka ludowcy będą rozdawać we Włoszczowie oraz w Kielcach.

Ludowcy zachęcają do sadzenia drzewa i w taki sposób odpowiadają na nowelizację ustawy o ochronie przyrody autorstwa ministra środowiska Jana Szyszki. Nowe przepisy obowiązujące od  stycznia br. umożliwiają niekontrolowaną wycinkę drzew. Dodatkowo drzewa są naturalnym filtrem powietrza, przez co pomagają w walce ze smogiem.