„Budowlanka” w Busku – Zdroju w nowym budynku
4 września 2018
Konwencja grodzka PSL w Kielcach
9 września 2018

Ludowcy chcą równego dostępu komitetów do telewizji publicznej

Politycy PSL zaapelowali dziś do prezesa TVP Jacka Kurskiego, by komitety wyborcze wszystkich ugrupowań miały zapewnioną szansę na równy dostęp do telewizji publicznej. – Apelujemy do prezesa TVP, by wszystkie podmioty startujące w wyborach, miały zapewnione równe szanse – powiedział na briefingu w Sejmie szef sztabu wyborczego PSL, poseł Piotr Zgorzelski.

Politycy PSL zwrócili się dzisiaj do prezesa TVP Jacka Kurskiego, z apelem aby komitety wyborcze wszystkich ugrupowań miały zapewnioną szansę na równy dostęp do telewizji publicznej. Zdaniem ludowców po rozpoczęciu kampanii wyborczej w wyborach samorządowych, wszystkie zgłoszone komitety powinny mieć równy start.

– Dziś apelujemy do prezesa TVP, by wszystkie podmioty startujące w wyborach, miały zapewnione takie szanse – powiedział poseł Piotr Zgorzelski.

W tym kontekście poseł PSL zaapelował o transmisję Konwencji Wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Widzieliśmy w ubiegłą niedzielę w TVP Info transmisję na żywo z konwencji PiS. Oczekujemy, że inne partie – w tym także nasza – będą miały także tę możliwość, by widzowie mogli tę konwencję obejrzeć, zwłaszcza, że ustawa o radiofonii i telewizji gwarantuje równy dostęp podmiotów publicznych do telewizji publicznej – zaznaczył Piotr Zgorzelski.

Poseł PSL zauważył że „zdarzają się takie przypadki, że w telewizji publicznej są przerywane programy, by pokazać relację ze spotkania wyborczego kandydata PiS”. – My takiego heroizmu od TVP nie oczekujemy, ale oczekujemy rzetelności wobec wszystkich komitetów, które biorą udział w kampanii – skomentował Piotr Zgorzelski.

Na briefingu wiceszef sztabu wyborczego PSL Miłosz Motyka dodał, że „pojawiają się głosy, że TVP działa tak jakby była częścią sztabu wyborczego PiS” – Apelujemy do Jacka Kurskiego, aby przestał wpychać telewizję publiczną w ramiona jednej partii i zapewnił wszystkim formacjom politycznym jednakowy dostęp do mediów – dodał Miłosz Motyka.

W najbliższą niedzielę 9 września 2018 r. o godzinie 11.00 w Warszawie, w budynku Sangate Hotel Airport przy ul. Komitetu Obrony Robotników odbędzie się Mazowiecka i Krajowa Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Zapraszamy na nią w sposób szczególny media. Konwencja różni się od dotychczasowych, bo proponujemy tam trzy strefy: strefę familijną, sportową i historyczną. Będą też wystąpienia programowe naszych kandydatów w wyborach samorządowych i przyjaciół – zapowiedział poseł Piotr Zgorzelski.

Źródło: psl.pl