Mamy to! 120 tys. podpisów pod projektem Ocalmy Rolników
19 stycznia 2018
Konferencja prasowa ZW PSL w Kielcach
22 stycznia 2018

Ludowcy to bohaterowie Polski wolnej, niepodległej i naszej przyszłości – Krajowa Konwencja Samorządowa PSL w Kraśniku

– Na naszej konwencji na pierwszym planie nie są politycy, liderzy, czy parlamentarzyści, ale bohaterowie dnia codziennego, nasi sąsiedzi, samorządowcy, zwykli obywatele, którzy swoją ciężką pracą udowadniają w małych miejscowościach, wioskach jak potrafią służyć ludziom. A robią to doskonale jako nauczyciele, pielęgniarki, sportowcy, rzemieślnicy, przedsiębiorcy i samorządowcy. To bohaterowie prawdziwej Polski, nie tej dalekiej w Warszawie. Tu w Kraśniku oraz w innych miastach, miasteczkach i wioskach wszędzie są ludowcy, nasi gospodarze. To bohaterowie Polski wolnej, niepodległej i naszej przyszłości – mówił lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak – Kamysz na Krajowej Konwencji Samorządowej PSL 20 stycznia 2018 roku w Kraśniku, na którą przybyła silna reprezentacja ludowców z województwa świętokrzyskiego na czele z wiceprezesem organizacji Adamem Jarubasem.

 

Władysław Kosiniak-Kamysz w swoim przemówieniu zaznaczył siłę, jedność, które są podstawowym filarem działania zjednoczonych ludowców.

– Do politycznych kłusowników mówię, że nie udało się Wam rozbić klubu PSL. Przegraliście. Kłusownicy polityczni przegrali – krzyknął prezes organizacji. – Nie damy rozbić PSL-u, nie damy się wykarczować z parlamentu. Nie poddamy się – mówił.

Podziękował wszystkim, którzy ich popierają, dzielą te same idee oraz chcą iść razem z ludowcami. Podkreślił, że partii rządzącej zależy na uciszeniu ludowych wartości oraz wynikających z nich rozwiązań dla Polaków.

– Im chodzi o to, żeby głos ludowy nie był słyszany w parlamencie, żebyśmy nie mogli składać ustaw. Dlaczego? Bo się nas boją. Boją się: emerytury bez podatku, dodatku dla strażaków, podmiotowości sołectw i sołtysów, boją się naszych propozycji. I tego co dziś jest największą siłą Polskiego Stronnictwa Ludowego: samorządnej, niezależnej Polski, której fundamentem jest PSL – dodał Kosiniak-Kamysz, przedstawiając główne założenia programowe.

– Idziemy do tych wyborów mocno przygotowani, z poważnym programem dla Polaków. Idziemy pod szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dumni ze swojej tradycji i wielką wiarą, że potrafimy budować przyszłość. Zapraszamy także na te listy wszystkie organizacje społeczne, pozarządowe, stowarzyszenia, ruchy miejskie i wiejskie, ludzi dobrej woli, którzy powielają nasze wartości. Będziemy budować te listy pomimo tego, że niecnymi sposobami zmieniając ordynację wyborczą chciano nam to uniemożliwić. Zablokowaliśmy to i wygramy kolejne wybory samorządowe – dodał prezes PSL.

 

GALERIA ZDJĘĆ I VIDEO Z KONWENCJI – ZOBACZ

 

Na koniec zdjął marynarkę, zakasał rękawy i zaprosił wszystkich do ciężkiej pracy mówiąc: Dziś czas polityki pod krawatem się skończył. Trzeba ściągnąć marynarkę, zakasać rękawy i samodzielnie zapracować na swój sukces – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.