Projekt artysty z Końskich zwyciężył w konkursie na budowę pomnika Witosa
16 października 2017
Władysław Kosiniak-Kamysz w Kielcach o Polakach masowo wyjeżdżających z kraju – Video
18 października 2017

Liczymy na trzecią wygraną z rzędu – prezes ludowców o wyborach samorządowych

Władysław Kosiniak-Kamysz podczas wizyty w Kielcach spotkał się z samorządowcami z powiatu kieleckiego, z którymi rozmawiał o wyborach samorządowych. – W województwie świętokrzyskim PSL wszędzie wystawi swoich kandydatów. Liczymy na trzecią wygraną z rzędu. Wierzę, że będzie to najlepszy wynik w kraju – mówił lider partii.

 

Odniósł się także do prawdopodobnych, szykowanych zmian w ordynacji wyborczej. – Wydaje się, że nie będzie można łączyć kandydowania na wójta, burmistrza, prezydenta z kandydowaniem np. do Rady Powiatu, czy Sejmiku. Najprawdopodobniej nie będzie też okręgów jednomandatowych – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. – Jesteśmy przeciwni w majstrowaniu przy ordynacji, które ograniczą wolność i swobodę obywatelską. Zmian, które mają ustawić warunki gry pod jedną partię polityczną nie popieramy.

Na koniec konferencji lider ludowców pogratulował wiceprezesowi partii Adamowi Jarubasowi obrony doktoratu na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. – To powód do dumy, że się rozwijamy nie tylko politycznie, ale naukowo. To wielka satysfakcja, że kolejni ludowcy uzyskują naukowe tytuły – dodał Władysław Kosiniak-Kamysz.