Budżet 2018: za mało dla rodzin, seniorów, rolników i lekarzy
11 października 2017
Ludowcy wybiorą projekt pomnika Wincentego Witosa
16 października 2017

Lepsze kształcenie praktyczne w Chmielniku

Zdjęcie grupowe

Po czterech latach starań, uroczyście otwarte zostało Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Chmielniku. Powstało ono przy Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku. Dysponować będzie ono m.in. nowoczesną pracownią spawalniczą.

Koszt całej inwestycji CKPiU wyniósł 707 000 złotych wraz z pracami, które udało się wykonać sposobem gospodarczym. Placówka umożliwia obecnie realizację zajęć dydaktycznych w zawodach: budowlanych, mechanicznych, gastronomicznych i samochodowych.

– Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku to szkoła z wieloletnią tradycją edukacyjną. Otwierając dziś nowoczesne Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, szkoła otwiera się na nowe trendy edukacji zawodowej, kształcenie pokolenia fachowców – podkreślił Michał Godowski, starosta kielecki. Jak zaznaczył, Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku od wielu lat jest też beneficjentem wykorzystującym środki finansowe pochodzące z UE. – Dyrekcja wraz z kadrą dydaktyczną podejmuje wiele działań, aby oferta edukacyjna była atrakcyjna dla uczniów oraz by pomagać młodym ludziom w realizacji ich marzeń – mówił Michał Godowski podczas uroczystości.

– Dzisiaj w Chmielniku po kilku latach prowadzonych dyskusji o formie i kształcie szkolnictwa zawodowego mamy odpowiedź w formie nowoczesnego Centrum. Placówka jest odpowiedzią na wymogi współczesnego świata, do którego my jako Polska należymy. Edukacja w naszym kraju stoi obecnie przed bardzo ważnym wyzwaniem, którego tu w Chmielniku się podjęto. Szkolnictwo zawodowe jest dobrą perspektywą i nadzieją, że będzie ono na bardzo wysokim poziomie i atrakcyjne dla uczniów. Nauczyciel, uczeń i rodzic to fundamenty obecnej edukacji. Priorytetem dla Zarządu Województwa Świętokrzyskiego jest edukacja, a Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Chmielniku jest wizytówką powiatu i województwa. Bo edukacja jest sukcesem dla nas wszystkich – podkreślił Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.