XVIII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie za nami
3 września 2018
„Budowlanka” w Busku – Zdroju w nowym budynku
4 września 2018

Kosiniak-Kamysz: Zjednoczymy Polaków i odsuniemy PiS od władzy

W niedzielę w Pułtusku odsłonięto pomnik Wincentego Witosa. W uroczystościach udział wziął Władysław Kosiniak-Kamysz. W przemówieniu lider PSL nawiązał do dziedzictwa Witosa i wezwał rządzących o zdjęcie haniebnego wyroku brzeskiego.

W niedzielę w Pułtusku został odsłonięty pomnik Wincentego Witosa. Odsłonięcie posągu poprzedziła południowa msza św. w Bazylice z koncertem „Mazowsza”, a już pod pomnikiem zebrani mogli obejrzeć rekonstrukcję wizyty Witosa w Pułtusku.

Uroczystość w ramach obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowali pułtuscy ludowcy, dla tego celu zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Pamięć i Tożsamość”. Komitet Budowy Posągu – Popiersia Wincentego Witosa.

Podczas uroczystości lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz upominał się od rządzących zniesienia haniebnego wyroku z Wincentego Witosa i 9 innych skazanych w czasie procesu brzeskiego.

– Upominamy się o zdjęcie z Witosa haniebnego wyroku brzeskiego. Jakoś ci, którzy przed wyborami ubierają chłopskie szaty, nie chcą się na to zgodzić. My do tego doprowadzimy! Mamy dwa wielkie cele przed sobą: zjednoczyć Polaków i odsunąć PiS od władzy. Pierwszego bez drugiego nie da się osiągnąć. Mówię wam dziś: zjednoczymy Polaków, pokonamy PiS– powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Ludowcy od dawna zabiegają o przywrócenie czci Wincentemu Witosowi i innym skazanym podczas procesu brzeskiego. Dokładnie 20 stycznia 2016 r. do Sejmu wpłynął projekt Ludowców, w którym domagamy zniesienia haniebnych postanowień sądu. Od tego czasu PiS konsekwentnie blokuje wniosek PSL przetrzymując go w „zamrażarce”.

Pomnik Witosa ma upamiętnić jego wkład w budowę niepodległej i demokratycznej Polski. Jest także wyrazem solidarności wiejskiej na ziemi pułtuskiej.

Źródło: psl.pl