Wielkie remonty świętokrzyskich dróg… za pół miliarda złotych
22 listopada 2016
10 lat rządów marszałka Jarubasa – wywiad w Echu Dnia
28 listopada 2016

Komitet Budowy Pomnika Wincentego Witosa w Kielcach

Podczas XII Kongresu Polskiego Stronnictwa Ludowego, który odbył się 18 listopada w Jachrance, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Wincentego Witosa w Kielcach prowadził zbiórkę na budowę pomnika. W sumie udało się zebrać prawie 6 tys. złotych, a wśród darczyńców był m.in. Marek Steindel – wnuk Wincentego Witosa.

Komitet  uruchomił rachunek bankowy, na który również można dokonywać wpłat celem wsparcia inicjatywy:
BOŚ BANK: 50 1540 1014 2005 7321 5275 0002

Przypomnijmy, że 15 września 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Kielcach powołany został do życia Społeczny Komitet Budowy Pomnika Wincentego Witosa w Kielcach.

Inicjatywa ma na celu upamiętnić postać niezwykłego człowieka i męża stanu – działacza społecznego, trzykrotnego premiera Polski, Posła na Sejm RP oraz wielkiego przywódcę ludowego. Dla nikogo nie ulega wątpliwości, że osoba Wincentego Witosa na trwale wpisała się w historię naszej Ojczyzny.  Działania Wincentego Witosa, zarówno jako przywódcy ludowego, jaki i premiera kraju sięgały także naszego regionu. Mimo to ,przez dziesięciolecia nie udało się w województwie świętokrzyskim poprzez tablicę pamiątkową czy obelisk, godnie upamiętnić tej Wielkiej Postaci polskiej historii. Najwyższy czas, by ten błąd naprawić.

Do wsparcia budowy w Kielcach pomnika Wincentego Witosa zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którym bliskie są ideały demokracji i sformułowane przez naszego Wielkiego Rodaka ideały ruchu ludowego.

Zachęcamy do poparcia naszej inicjatywy i przyłączenia się do prac Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Wincentego Witosa.