Zaduszki Witosowe
7 listopada 2016
„Wolność jest słodka!” – smaczna akcja dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego
14 listopada 2016

Kazimierz Kotowski spotkał się ze studentami

Poseł na Sejm RP Kazimierz Kotowski spotkał się ze studentami Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rozmawiał o roli samorządu w najnowszej historii Polski, o współpracy między poszczególnymi szczeblami władzy.

W formie bardzo rzeczowej rozmowy, spokojnej, wyważonej poseł Kazimierz Kotowski przedstawił najważniejsze elementy w historii samorządu gminy, powiatu, województwa. Mówił o kompetencjach poszczególnych szczebli władzy. – Oficjalnie wyszedłem z samorządu, ale samorząd ze mnie nie wyjdzie – powiedział przypominając, że  pracował najpierw w samorządzie gminy jako przewodniczący rady, następnie powiatu jako starosta i w końcu województwa jako członek Zarządu Województwa.

Kazimierz Kotowski podkreślił na początku, że nie będzie to wykład o polityce. Najważniejsze w samorządzie jest to, by rozmawiać ze sobą, wsłuchiwać się w wypowiedzi, realizować najciekawsze pomysły, projekty i nie obrażać się na siebie. – Ta współpraca w oświacie, służbie zdrowia, opiece medycznej, geodezji, między innymi chodzi o własność  obiektów, nieruchomości, jest wręcz niezbędna – podkreślał poseł. – Wszystko jest do dyskusji, do uzgodnienia. Gdzie ludzie ze sobą rozmawiają, widać, jak rozwijają się środowiska.Tam, gdzie jest niechęć, stawianie na swoim, występują problemy.

Przez blisko godzinę studenci pedagogiki i geodezji z uwagą słuchali wypowiedzi posła. Nie było szumu, rozmów, dzwonków telefonicznych. W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor biura poselskiego Robert Sobieraj, rektor uczelni, dr Izabela Zaborowska, dziekan Wydziału Pedagogiki,  dr Grażyna Kałamaga,  jeden z założycieli uczelni, Wojciech Cholewiński.

Kazimierz Kotowski zapowiedział, że w Ostrowcu niebawem otworzy swoje biuro poselskie. Serdecznie zaprosił wszystkich do rozmów i współpracy.