Zaduszki Witosowe 2017 – galeria zdjęć
6 listopada 2017
Ludowiec Świętokrzyski
6 listopada 2017

Kazimierz Karwat z Mędrowa Rolnikiem Roku 2017

Rolnikiem Roku 2017 został Kazimierz Karwat z Mędrowa w gminie Raków w powiecie kieleckim –zwycięzcy plebiscytu Echa Dnia gratulowali: Adam Jarubas, Piotr Żołądek i Czesław Siekierski.

Kazimierz Karwat z Mędrowa został wybranym Rolnikiem Roku 2017. Zajmuje się uprawą zbóż i tytoniu, hodowlą opasów. Razem z żoną prowadzi gospodarstwo o powierzchni 22 hektarów. Jego wielką pasją są konie.

Drugie miejsce zajął Dominik Nogajczyk z Rębowa w powiecie pińczowskim, który produkuje ostropest. Na trzecim miejscu na podium uplasowali się Agnieszka i Dariusz Sasakowie z Gołoszyc w powiecie opatowskim.

Podczas gali nagrodzono także zwycięzców pozostałych akcji Echa Dnia. Tytuł „Gospodynie i Gospodarze Wiejscy 2017” trafił do Koła Gospodyń Wiejskich z Występy w gminie Krasocin w powiecie włoszczowskim.

Jesionowy Dworek, agroturystyka Teresy i Grzegorza Wójcickich w Budach w gminie Busko Zdrój został Agro-Wypoczynkiem 2017 roku. Agro-Biznesem 2017 uznano firmę Mat-Mas – działalność Tadeusza Matuszewskiego w Bęczkowie. Nagrodzono także firmę, która jest przyjazna rolnikowi. To Agros Hudyka, nowoczesny market dla rolników w Sędziszowie.