103. rocznica Chrztu Bojowego 1 Pułku Piechoty Legionów Polskich w boju pod Czarkowami
25 września 2017
O zwycięstwie w tych wyborach zdecydują nazwiska, a nie partyjne barwy – Video
26 września 2017

Setna rocznica powstania Gimnazjum i Liceum imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie

W setną rocznicę powstania Gimnazjum i Liceum imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie spotkali się jej absolwenci i wychowawcy. W uroczystościach wziął udział poseł Kazimierz Kotowski oraz prezes Zarządu Powiatowego PSL w Ostrowcu Świętokrzyskim Arkadiusz Bąk.

 

Arkadiusz Bąk przypomniał, że w szkołach naszego regionu kształcimy uczniów na wysokim poziomie, to stąd wywodzą się profesorowie, posłowie. Powiedział, że dla niego ważne są słowa absolwenta szkoły, posła Kazimierza Kotowskiego, który uczył go samorządu. Mówił mu, że elita to nie są jedynie ludzie w stolicy, w centrach miejskich, aglomeracjach, elita to są ludzie, my wszyscy absolwenci lokalnych szkół, na naszych uczelniach, jakimi są szkoły średnie. – Absolwenci „Bartosza” też należą do tak rozumianej elity – podkreślił przewodniczący. – Za to serdecznie dziękuję nauczycielom szkoły, pedagogom, wychowawcom.

W rocznicę szkoły ufundowane zostały tablice poświęcone absolwentom w 100-lecie szkoły, Komitetowi Włościańskiemu, Janowi Oficjalskiemu. Odsłaniali je: poseł na Sejm Kazimierz Kotowski i absolwent z 1948 r., Kazimierz Gul, uczniowie, zwycięzcy konkursów wiedzy o historii szkoły, przedstawiciele rodziny Oficjalskich.

Niezwykle bogaty program artystyczny przygotowała młodzież pod kierunkiem swych nauczycieli, Małgorzaty i Szczepańskiej i Ewy Cybuli. Nad sprzętem technicznym czuwał Mirosław Pargieła.