Rada Naczelna PSL
6 marca 2017
Babeczki i kwiaty od ludowców dla kobiet w województwie świętokrzyskim
7 marca 2017

Dzień Kobiet w Łagowie i Opatowie

Do 250 Pań ze wszystkich sołectw z gminy Łagów zaadresowano miłe, okolicznościowe spotkanie 4 marca z okazji Dnia Kobiet. Najlepsze życzenia bohaterkom spotkania złożył Zarząd Gminy PSL w Łagowie w składzie: Bogdan Gierada, Paweł Marwicki, Henryk Stróżecki, Zbigniew Meducki, Józef Wójcik, Łukasz Chaba, Marek Bartkiewicz, Mariusz Łata, Bogusław Siwonia, Władysław Łata i Tadeusz Łotwa.  Gościem spotkania był prezes PSL w powiecie kieleckim Piotr Żołądek.

Narodowy Zasłużony Przykarpacki Zespołu Piosenki i Tańca Ukrainy Wierchowina występował dla pań w powiecie opatowskim.  – Przekazuję życzenia dla wszystkich pań w imieniu PSL – powiedział starosta opatowski Bogusław Włodarczyk. – Dziękuję wam, szanowne panie, za ten rok współpracy, za dobre słowo, życzliwość. Za to, że zawsze mogę liczyć na was. Na wasze ręce wszystkim mieszkańcom, paniom z powiatu opatowskiego, składam podziękowania. Staramy się jako Zarząd Powiatu, jako PSL pracować tak, żebyście byli dumni z tego, że stoimy na czele powiatu. Tak jak my jesteśmy dumni, że jesteśmy waszymi przedstawicielami w powiecie.

Życzenia dla pań złożył także dyrektor Biura Posła Kazimierza Kotowskiego, Robert Sobieraj, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Opatowskiego, lekarz Krzysztof Mazurkiewicz, burmistrz Ożarowa Marcin Majcher.

Ukraińcy artyści z niezwykłą dynamiką, żywiołowością wykonali wiele tradycyjnych tańców, piosenek, utworów muzycznych. Półtoragodzinny koncert zachwycił publiczność opatowską i ożarowską, która z uznaniem wyrażała się o występach zespołu.