Polski Ład
24 stycznia 2022
148 rocznica urodzin W. Witosa
24 stycznia 2022

Czesław Siekierski – wiceprzewodniczącym Rady Naczelnej PSL

Świętokrzyski poseł Czesław Siekierski został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Naczelnej PSL, a europoseł Adam Jarubas – do Naczelnego Komitetu Wykonawczego.
Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego, wybrana na grudniowym kongresie, obradowała po raz pierwszy w sobotę 15 stycznia. Wybrano m.in. jej wiceprzewodniczących, którymi zostali Zofia Szalczyk, Czesław Siekierski, Henryk Janowicz i Radosław Król. Przewodniczącym RN jest były premier Waldemar Pawlak, który został wybrany na tę funkcję na wspomnianym kongresie.
Na sobotnim posiedzeniu członkowie RN wybierali również 19 członków Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL. Znalazł się wśród nich prezes świętokrzyskich ludowców Adam Jarubas, były marszałek województwa, a obecnie europoseł. W poprzedniej kadencji władz PSL był on wiceprezesem. Jak nas poinformował, NKW ukonstytuuje się na pierwszym posiedzeniu, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.
Rada Naczelna PSL na swym pierwszym posiedzeniu powołała ponadto komisje merytoryczne. Pracami jednej z nich, która nosi nazwę „Koalicja polskich strategii”, pokieruje Czesław Siekierski.