Oczekujemy konkretów, a nie deklaracji
23 sierpnia 2018
100-lecie strażaków z Wiślicy
27 sierpnia 2018

Czas podziękowań za plony

Przełom sierpnia i września to na wsiach czas dziękowania za plony podczas uroczystości dożynkowych. W miniony weekend takie odbywały się m.in. w powiatach kieleckim, pińczowskim, jędrzejowskim, Wiślicy i Mójczy.

Prezes Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego, Adam Jarubas, brał udział w dożynkach powiatu pińczowskiego w Złotej.

Mieszkańcy bawili się przy piosenkach zespołu MAVERS. Na scenie zaprezentowały się także grupy z gmin: Pińczów, Kije, Działoszyce, Michałów i Złota.

– Kłaniamy się dziś nisko wszystkim rolnikom Ziemi Świętokrzyskiej. Dziękujemy im za trud codziennej pracy na Świętokrzyskiej Ziemi, dający nam wszystkim rozwój. Dziękuję również za współpracę lokalną, samorządową, również przy wykorzystywaniu środków unijnych. Gratuluję wam pracy i kolejnych inwestycji – mówił już w Wiślicy Adam Jarubas. W Wiślicy byli również obecni członek Zarządu Marek Szczepanik oraz Ewelina Bień.

 

 

Nie zabrakło także występów artystycznych. O zwyczajach dożynkowych przypomniał zespół “Wiśliczanie” w programie śpiewaczo-tanecznym oraz Ostrowska Grupa Rekonstrukcyjna. Na scenie lokalni artyści oraz młodzież zaprezentowała utwory patriotyczne. Historię polskiej wojskowości przypomnieli kawalerzyści z Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, a żołnierską współczesność przedstawili: Wojewódzki Sztab Wojskowy w Kielcach, Świętokrzyska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej i Kieleckie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

W uroczystościach dożynkowych powiatu kieleckiego i gminy Pierzchnica uczestniczyli Piotr Żołądek – członek Zarządu Województwa, Michał Godowski – starosta kielecki oraz Grzegorz Gałuszka.

W dożynkach w Bogorii wzięła udział Bogusława Wypych.