Leszek Wawrzyła „Człowiekiem Roku” 2016 w kategorii Rolnictwo
20 lutego 2017
„Zapusty” i „ostatki” w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich z Włoszczowy
21 lutego 2017

Cała Gmina Biega Razem!

Cała Gmina Biega Razem!

Akcja „Cała Gmina Biega Razem”, to prawdziwe święto sportu w gminie Daleszyce, które od dwóch lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Setki osób połączyła sportowa pasja, której każdej niedzieli oddają się mieszkańcy, przemierzając wspólnie kilometry gminnych ścieżek. Współorganizatorem wydarzenia jest Gminne Koło PSL w Daleszycach.
W 2017 roku ruszyła kolejna edycja biegowych niedziel. W tym roku pierwszy z cyklu biegów odbył się w Słopcu. Spotkanie inauguracyjne otworzył Piotr Żołądek, prezes Zarządu Powiatowego PSL Kielce (ziemski).

– To wspaniała akcja. Jestem pełen uznania dla Waszej mobilizacji i zaangażowania. Tak licznie i chętnie odpowiadacie na zaproszenie organizatorów – mówił do uczestników Piotr Żołądek.

Podczas tegorocznej edycji odbyły się już cztery biegowe imprezy, w tym bieg walentynkowy w Niestachowie, bieg w Widełkach, a minionej niedzieli w Szczecnie.
Licznik zdobytych wspólnie kilometrów bije regularnie. Chętnych do aktywności nie brakuje. Jest sportowo i rodzinnie. Nie zawodzi też gościnność gospodarzy sołectw. Po każdym biegu na uczestników czeka gorący posiłek.

Cotygodniowa gościna w innym sołectwie w gminie Daleszyce jest czasem ciekawych spotkań, integracji i rozwijania cennych stosunków sąsiedzkich. Formuła imprezy to doskonały sposób na aktywny wypoczynek.

– Zachęcam wszystkich, niezależnie od wieku do uczestnictwa w biegowych spotkaniach. Biegamy z głową i zasadami – zapewnia prezes Gminnego Koła PSL Karol Błaszczyk – To nie zawody, a rekreacja, troska o zdrowie i kondycję, które pozwolą nam cieszyć się życiem, gdy na naszym liczniku przybędzie nie tylko kilometrów, ale także i lat.

W najbliższą niedzielę organizatorzy zapraszają do Mójczy. Udział w biegach nic nie kosztuje, nie trzeba też nigdzie wcześniej się zapisywać. Wystarczy zabrać ze sobą dobry humor i pozytywną energię.

Harmonogram biegów dostępny jest na www.facebook.com/gminabiega

Organizatorami wydarzenia są: Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Gminne Koło PSL, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej i Miejsko-Gminny ośrodek Kultury.