Kosiniak-Kamysz: Zjednoczymy Polaków i odsuniemy PiS od władzy
4 września 2018
Ludowcy chcą równego dostępu komitetów do telewizji publicznej
7 września 2018

„Budowlanka” w Busku – Zdroju w nowym budynku

Prawie 16 mln złotych – to wartość inwestycji stworzenia i wyposażenia nowego budynku Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształącących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju. W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego wzięli udział Adam Jarubas, Krzysztof Dziekan, Mieczysław Sas oraz Jacek Kowalczyk.

– To szkoła według nowoczesnego pomysłu, ze sprytnie przemyślanymi rozwiązaniami, z salami treningowymi, na przykład dla kierunków hotelarskich czy budowlanych. Są tu sale, w których będzie można układać kafelki czy nawet budować ściany więc to nowoczesne i bardzo praktyczne rozwiązania. Uczniowie zyskują zatem bardzo dobre warunki kształcenia. Ta inwestycja imponowała swoim zakresem, będąc jedną z największych edukacyjnych w Świętokrzyskim – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

W ramach projektu wybudowano nowy trzykondygnacyjny budynek kształcenia zawodowego dla ZSTIO z pełnym wyposażeniem w instalacje wewnętrzne i zagospodarowaniem wokół budynku. Zakupiono wyposażenie i oprogramowanie na potrzeby dydaktyczne szkoły ZSTIO. Nowy budynek jest o konstrukcji żelbetowej, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (min: windy, pochylnie, WC). Powstało także nowe boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni.