Geriatria do likwidacji. PiS uderza w seniorów
6 sierpnia 2017
Odnawiają świętokrzyską wieś
8 sierpnia 2017

Bieg dla Klaudii

Blisko 200 osób pobiegło w szczytnym celu, żeby wesprzeć leczenie Klaudii Hendel, mieszkanki gminy Morawica, która w czerwcu tego roku uległa poważnemu wypadkowi. Na terenie gminy Morawica w niedzielne przedpołudnie odbył się „Bieg Charytatywny dla Klaudii Hendel”.

Dziewczyna w czerwcu tego roku została poszkodowana w wypadku samochodowym. Obecnie jest w ciężkim stanie, w związku z poważnymi uszkodzeniami, potrzebuje pieniędzy na rehabilitację. W całym regionie ruszyła wielka akcja pomocy dla Klaudii. Chęć niesienia pomocy zadeklarowało Stowarzyszenie Tradycja i Nowoczesność z Rakowa. Do akcji dołączyli starosta kielecki – Michał Godowski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego – Piotr Żołądek, radna powiatu kieleckiego Katarzyna Stańko.

Całość imprezy poprowadziła uczestniczka Tańca z Gwiazdami – Kamila Drezno, swoją obecnością bieg uświetnił reprezentant Polski w piłce ręcznej, bramkarz, zawodnik VIVE Tauron Kielce – Sławomir Szmal.

Na dystansie trzech kilometrów biegli sportowcy, dorośli i dzieci. Najmłodszą uczestniczką biegu była dwuletnia Weronika Turas, która wspólnie z mamą dzielnie pokonała całą trasę.

Na starcie zameldowało się ponad 200 osób. Na mecie jako pierwszy dobiegł 18-letni mieszkaniec gminy Łączna – Michał Chrzęszczyk, drugi był Patryk Wypych z gminy Chęciny, zaś trzecie miejsce zajął Arkadiusz Kraus z Małogoszczy.

Wśród Pań zwyciężyła Olga Pierzak z gminy Morawica, druga była Wioletta Jończyk, a trzecie miejsce zajęła Małgorzata Stępień. Oprócz zwycięzców, nagrodzeni zostali również najmłodsi oraz najstarsi uczestnicy biegu. Ponadto wśród wszystkich uczestników rozlosowano kilkanaście cennych nagród. Na koniec wydarzenia poddano licytacji reprezentacyjną bluzę sportową, którą przeznaczył Sławomir Szmal.

Ostateczna wartość jaką udało się osiągnąć to 3 tys. 200 złotych. Zwycięzcą licytacji okazał się Robert Okła, który przybył na wydarzenie razem ze stowarzyszeniem Aktywny Ćmińsk.

Członkowie stowarzyszenia odpowiedzialni byli za mierzenie czasu uczestnikom biegu. W biegu wzięli udział przedstawiciele Klubu Karate Morawica, Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice, Klubu Seniora „Zawsze młodzi”, grupa sportowa 5 Sów Run Team z Pińczowa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

– Lista startowa tego charytatywnego biegu szybko się zapełniła. Bo nie liczył się czas, nie liczyły się medale, podium, a przede wszystkim pomoc. Cieszę się, że udało się nam zebrać 11 tys. zł. Biegacze pokazali, że na nich zawsze można liczyć. Cieszę się, że są tacy ludzie, którym chce się działać w słusznej sprawie – mówił starosta kielecki Michał Godowski.