Polexit, czyli nowe szaty cesarza (Kaczyńskiego) – komentarz Adama Jarubasa
27 marca 2017
Plenarny Zjazd Zarządu Krajowego Forum Młodych Ludowców
28 marca 2017

Akcja Drzewo dla Polski w Daleszycach

500 sztuk sadzonek drzew: buka, sosny i jodły rozdano w minioną sobotę mieszkańcom gminy w ramach akcji Drzewo dla Polski, zorganizowanej przez Gminne Koło  PSL w Daleszycach. Zainteresowanie było duże, a każdy kto dostał drzewko podkreślał, że chętnie zasadzi je na swoim podwórku.


Sadzonki rozdawali Dariusz Meresiński burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Jan Cedro przewodniczący Rady Powiatu oraz Karol Błaszczyk prezes Zarządu Gminnego PSL.

To jest reakcja na obecnie panujący trend masowego wycinania drzew w naszym kraju – mówi prezes Karol Błaszczyk – Apelujemy by sadzić, a nie wycinać. A gdy jest już taka konieczność to czuć się zobowiązanym, by zasadzić drzewko w innym miejscu.

Inicjujemy w ten sposób wspólne działanie na rzecz ochrony środowiska. Mieszkańcy z ochotą przyjmowali drzewka do nasadzenia – mówi burmistrz Dariusz Meresiński – To działanie proekologiczne, element dbałości o czystość powietrza i walki ze smogiem – podkreślił.

Jak szacują naukowcy, jedno duże drzewo usuwa w ciągu dnia z otoczenia tyle samo dwutlenku węgla, ile emitują dwa domy jednorodzinne.