Rajd Witosa prowadził po Świętokrzyskim do Wierzchosławic
17 lipca 2018
Jerzy Materek na liście PSL do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
2 sierpnia 2018

5 do setki – jubileusz w Koniemłotach

Przejazd kolumny samochodów, defilada pododdziałów OSP, wręczenie odznaczeń i wyróżnień, występy artystyczne oraz zabawa taneczna – to tylko niektóre z punktów obchodów 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniemłotach. Wziął w nich udział członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Szczepanik, radna Sejmiku Ewelina Bień oraz wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej dla województwa świętokrzyskiego, Irenausz Żak.

Obchody rozpoczęły się przemarszem do kościoła, gdzie odprawiona została msza święta w intencji strażaków – ochotników. Tam nastąpiło złożenie meldunku i podniesienie flagi państwowej.

– Dzisiejsze święto jest hołdem dla trudu i poświęcenia ludzi, którzy żyją według zasady “Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Dziękujemy Wam, za to, że jesteście w ciągłej gotowości do niesienia pomocy, a swoją służbę pełnicie z narażeniem własnego zdrowia i życia, spiesząc na ratunek bliźnim i chroniąc przed zniszczeniem ludzkie mienie i dobytek. Najlepszym świadectwem Waszej pracy jest niesłabnące od lat zaufanie obywateli – mówił podczas uroczystości Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa.